,,Be happy for this moment. This moment is your life."

Kniha vs. Film: Dívka ve vlaku

1. dubna 2017 v 18:00 |  Knihy a Filmy
Ahoj...
Dnes bych vám chtěla popsat můj pocit z knížky a filmu Dívka ve vlaku.Oboji mě překvapilo ať positivně nebo negativně.Kyž jsem si koupila knížku, měla jsem trochu představu , jaký by ten dej mohl být. Ovšem tahle knížka ,která pochází z pera Pauli Hawkins byla naprosto dokonalá.

V téhle knížce jde o to ,že Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna a po cestě pozoruje předměstské domky.Když vlak na chvíli zastaví u návěstidla ,naschyta se jí pohled do soukromí mladého páru. Postupem​ času má Rachel pocit ,že ty dva zná.Dá jim dokonce jména : Jason a Jess.Ráchel se jednoho dne z novin dozví ,že se ,, její" Jess pohřešuje, a i když si není jistá jestli nenadělá víc škody než užitku ,rozhodně se obrátit na policii.A tak se Rachel ,ať by se jí to vůbec nemělo týkat zaplétá se do příběhu víc a víc.

KNIHA
Jestli si ji otevřete a řekněte jedná nebo dvě kapitoly , tak se zatraceně mílite.Až kručení v žaludku vás upozorní,že jste v polovině knížky.Kniha je dokonalá stejně jako je dokonalá i alkoholicka Rachel v roli vypravěčky, což potvrzuje i The New York Times. Taky se mi líbí styl jakým je ta knížka udělaná .Myslím tím např. Rachel, Pátek 5.července 2013, ráno. Je to jako by si psala deník.Jestli váhate ,máte-li si ji přečíst neváhejte.Ja osobně nejsem na tyhle žánry ,ale byla jsem zvědavá jestli je tak dobrá .A teď můžu klidně říct bez mrknutí oka, že je fantastická.

FILM
Není tak dobrý jako knížka,to vám řeknu hned na začátek.Ale úplně špatný zase taky není.Obcas jsem se ztrácela v ději filmu.Docela jsem byla zklamaná , že tam několik částí změnili nebo úplně vynechali. Třeba to jak se vyspala se Scottem tam vůbec nebylo. Nebo jak ji potom zavřel v jeho domě , tak na tuhle scénku jsem byla zvědavá. A poté zklamaná.Změnili ji že on došel k ní domů seřval ji a potom chytil pod krkem.Nic víc .Takových scének tam bylo víc. Do kina na to nechoďte (i když ono to tam už asi není) a podívej tě se na to na internetu.

Doufám, že se vám recenze líbila . Do komentářů mi napište jestli jste ji četli nebo viděli film.Zatim Ahoj!

G#....✌
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vicolla vicolla | Web | 11. dubna 2017 v 22:40 | Reagovat

Vidím, že máme hodně společného. Tato kniha je jedna z nejllepších vůbec. Pro mě.je to napínavé. Pořád jsem sledovala datumy a kdy to bylo atd. Na pochopení je to někdy velmi těžký. Musíte se orientovat v čase a místě.na film mám podobný názor. Kdyby jsem nečetla knihu tak nevím, jak bych děj filmu pochopila. Knížka je nepředvídatelná. A skončí opravdu zajímavě :)

2 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 12. dubna 2017 v 18:52 | Reagovat

[1]: Souhlasím.Je určitě lepší přečíst si první knihu.Pak vám však hrozí ,že vás trochu zklame😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama