,,Be happy for this moment. This moment is your life."

Selekce- kniha jedinečná nejen příběhem

13. dubna 2017 v 19:42 | G# |  Knihy a Filmy
Ahoj...
Dnes tady bude zase recenze. Tentokrát na trilogii Selekce od pera spisovatelky Kieri Cass. Knihu jsem viděla několikrát v knihovně , myslela jsem ovšem , že to není nic pro mě. Když jsem je uviděla i v knihovně , vzala jsem si je okamžitě. Co bych asi tak mohla ztratit?
Děj:

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Moje hodnocení:

První z trilogie Selekce mě uchvátila hned po první stránce. Bylo to tak čtivé, že jsem byla ráda , že jsem si vzala všechny 3 knihy. Do té doby jsem nebyla žádný fanda fantasy , po trilogii se ze mě lehce stal. Bylo zajímavé , jak velkou může mít někdo fantazii. Velké plus je i pro obal ,kde America vypadá, jako princezna.Obdivuji ,jak Kiera Cass dokázala ,tak perfektně vymyslet historii. Ráda bych řekla ,že Selekci jsem doporučila i starší sestře , která opravdu je ráda, když přečte knihu za měsíc. Tuhle přečetla za den. Opravdu . Max. den a půl . Přečíst Selekci mi zabralo asi 4 dny ,což je OPRAVDU málo. Knihy jsou na trhu již dlouho i já je četla dřív , ale chtěla bych udělat recenzi i na ostatní knihy od K.Cass , tak abyste byli v obraze. Jednotlivé knihy trilogie : Selekce,Elita, První mají pokračování , povídky Šťastné až navěky a pokračování Dcera dnes se již chystá i Koruna ,dokonce i film. Což je úžasný , protože jsem říkala ,že by bylo fajn Selekce jako film, ségra řekla o čem by to asi tak bylo. Už vidím , jak mě prosí ať na něj dem.

Takže kdo ,má rád fantasy a romantiku udělejte si na Velikonoce radost a kupte si ji. Kdyby se vám to zalíbilo můžete zkusit i Sirénu ,ale to zase jindy.

Doufám , že se Ti recenzí líbila , i když opět kladná. Brzo se chystám i na negativní. Ale nebudu si kazit Velikonoce!
G#...📖
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama