,,Be happy for this moment. This moment is your life."

Už se,prosím, nechci dusit.

30. května 2017 v 14:50 | Leanne |  From My Life
Seběhnu schody a v očích mám slzy. Nesnáším náš úkol do přírodopisu, nesnáším sebe, nesnáším svět kolem sebe. Dojdu na zahradu. Jsou tam nejrůznější druhy květin. Červené, modré, fialové. Většinu z nich neumím ani pojmenovat. Pochybuji, že by tu mohl být tulipán. Není. Projdu pod našim altánkem. Příliš mnoho hluku. Jdu na terasu a už chci za se sebou zavřít dveře, když v tom...Někdo na sebe křičí. Podívám se a zjistím, že je to mamka s dědou a babičkou. Křičí na sebe. Hádají se. Rychle zjistím, o co tu jde.

Mamka chtěla odvést mojí malou sestřenkou domů ( bydlí kousek od nás). Na starost ji měli babi a děda, jenže ti se někam rozprchli. A tak ji mamka vzala za ruku a šla ji zavést rodičům, kteří byli doma. Jenže je babi doběhla a sestřenkou ji vytrhla z rukou. Moje mamka ji, ale neunesla!! Tak proč se k ní tak chovají?
I přes to, že sestřenka sama říkala, že chtěla jít domů, na mamku řvalo. Co se o sobě myslí, že oni ji mají na starost, blablablabla... Ráda bych poznamenala, že děda byl napitý. Pořád za mamkou chodil, že to má jít vyřešit. Jenže s opilým se těžko mluví, ne? Jeho neustále mluvení a pronásledování mamku vedlo k tomu, že dědu polila vodou a šla nahoru. Bylo mi blbě. To už tam vtrhla sestra a začala na mamku řvát a dědu litovat. Tak jsem jí dala facku. Začala brečet, ale to jsem šla již na horu. Za chvíli tam vtrhl děda. Že, co se sestřičce děje a takové ty žvásty. Ten vztek mě tak naplnil, že jsem mu řekla ať jde pryč. Zase takové ty žvásty, jako , co si to dovoluješ a blablablabla... A začal křičet. Rozplakal jsem se a...dusila se (?). Takovýhle pocit jsem měla jen jednou. A to, když sestra křičela na mamku a sestru, že mají vypadnout. Já se na to dívala z postele. A pak jsem začala bečet a ...dusila se. Nechci, aby někdo ubližoval lidem, které mám ráda.

Děda odešel, teprve, když mu to řekl táta. Ale to není důležité. Nebo je, ale... Už nechci začít ten pocit bezmoci. Pocit, kdy jen lapáte po dechu a zkoušíme dostat vzduch do plic. Prosím, už nikdy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 31. května 2017 v 16:46 | Reagovat

Tedy to je hrozné, snad se brzy situace uklidní :( ♥

2 D D | Web | 1. června 2017 v 11:10 | Reagovat

Dlouhodobé soužití více generací nedělá nikdy dobrotu. Pokud děda často pije a babička je zapomnětlivá, můžeš čekat, že to bude časem jen horší, pokud budou poblíž. Tohle je hlavně vždycky o lidech, pokud na to mají vůli psychicky se udržet ve vyšším věku fit nebo propadnout demenci apod. Sám jsem na vlastní kůži zažil, co je to vyrůstat vedle babky, co ztrácí rozum a podobné hádky byly pak denním chlebem. V první řadě by si to měli hlavně vyřešit rodiče a udělat hranice, co se smí a nesmí. Jako se to dělá s malými dětmi.

3 Eliss Eliss | Web | 1. června 2017 v 18:53 | Reagovat

Doufám, že podobné situace nezažíváš často, je mi to moc líto :(

4 Baryn Baryn | Web | 2. června 2017 v 11:25 | Reagovat

Čtu druhou větu... Nesnáším úkol do přírodopisu... ok, kdo by je měl rád... nesnáším sebe... well, that escalated quickly. :D No dobrá, promiň, nechci si v žádném případě dělat srandu z tvého života, mrzí mě, čím si procházíš, to ano, jen mě formulace téhle věty pobavila. :)

Já se dusila, i když jsem žila jen se svou mamkou. Jenom s ní. Asi bych to nazvala ponorkovou nemocí, rpotože když se s někým vídáš neustále... i když ho přirozeně miluješ, protože je z rodiny... začne tě to szžírat, protože si začneš uvědomovat, že ten život patří víc jim než tobě... a myslím si, že tím si prochází asi každý u vás doma, nejen ty. Musí to být šíleně vyčerpávající žít s celou rodinou. Nemyslím to jádro - mamka, taťka, sestra... ale babička a děda? Vážně není vůbec zdravé, abyste žili všichni porhomadě nebo blízko sebe a kecali si do životů den co den... Já tedy jen doufám, že tohle nezažíváš den co den.  
Je mi to opravud moc líto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama