,,Be happy for this moment. This moment is your life."

Knihy mění naše cesty aneb Miluji koně #1

23. června 2017 v 16:04 | Leanne |  From My Life
Ahoj světe!

Před 4 lety jsem začala jezdit na koni. Koně jsem měla ráda už předtím. Hodně na mě působily knihy, protože když jsem přišla do knihovny nevěděla jsem jaké knihy by mě bavili číst. Tak jsem řekla, že o zvířátkách. O koních. A pak to začalo. Koně jsem začala milovat. Můj pokoj zdobily jejich plakáty, fotografie a obrazy. Chodila jsem na den otevřených dveří do nedalekého hřebčína. Četla jsem o nich v knihách a časopisech. Mým snem bylo posadit se na hřbet tohohle okouzlujícího zvířete.

Jednoho dne měla moje sestra taneční vystoupení. Protože to mě a mojí starší sestru nebavilo jeli jsme brzy domů. Mamka nám to vyčítala, neboť ona i mladší sestra by tam ješťe zůstaly. Měla jsem výčitky svědomí. Ty ovšem ustoupili v pozadí, když se náš bílý Opel zastavil u koňskěho výběhu. U mojí budoucí stáje.

Nebyla to vlastně tak ani stáj. Ten pozemek vlastnila paní, jejíž koníček byli koně. O ty koně se starala spolu se svojí dcerou, která je stejně jako ona milovala. Počet koní se tam neustále měnil, nikdy však nepřekročil hranici 10 koní. Měli tam stáj pro 4 koně a pak ve výběhu pro 2 . Měli ovšem spoustu výběžků a parvin. Většina z nich byla anglický plnokrevník. Začala jsem tam pravidelně jezdívat. Pomalu, ale jistě jsem se učila zatáčet, zastavovat a klusat. Vánoční dárky byli jisté. Přilba, čistící potřeby pro koně, rajtky (kalhoty na ježdění). A i když se pod balícím papírem neobjevila koňská hlava, byla jsem šťastná.

Později jsem se myslím naučila i slušně jezdit, a tak nastal čas pro můj první tábor s koňmi. Zahrála jsem si spoustu her (i na koňském hřbetě), nasmála jsem se a potkala spousty úžasných lídi s nimiž mám spoustu super zážitků. Stále jsem se zlepšovala a moje sny se zase o kousek posunuly. Chtěla jsem se tomu věnovat i pracovně (což mi chtěl každý vymluvit), ale hlavně jsem snila vzlétnout na koňském hřbetě nad překážkou. Chtěla jsem skákat.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 thegreygirl thegreygirl | E-mail | Web | 24. června 2017 v 11:24 | Reagovat

Kone mám rada, no oni nemajú radi mňa (vážne :/ :D)... a napísala si to fakt pekne :).

2 D D | Web | 24. června 2017 v 19:45 | Reagovat

Z koňů mám fóbii, ale nikomu jeho koníček neberu. Důležité je myslím, mít zvířata rád, když už s nimi pracuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama