,,Be happy for this moment. This moment is your life."

KNIHY- Červen

5. července 2017 v 15:03 | Leanne |  Knihy a Filmy
Ahoj světe!

Rozhodla jsem se, že už nebudu dělat recenze na knihy jako dřív. Dříve dělala recenze tak, že jsem napsala jejich děj a můj názor na knihu. Ty názory se ve většině případů daly dát do dvou vět. Aby byl však článek delší, psala jsem tam samé hlouposti. Proto raději přejdu na tenhle styl recenzí, který spočívá v tom, že v jednom článku napíšu všechny knihy, které jsem za ten daný měsíc přečetla a svůj názor. Doufám, že se vám tenhle nový formát bude líbit.


Za hranicí nevinnosti


Druhý díl ze série Rosemary Beach. První díl jsem četla asi před rokem, který skončil takovým tým koncem, že ten další díl musíte mít ihned. No, pro mě je asi ihned rok. Dokopal mě k tomu až třetí díl, protože když jsem uviděla ten třetí, koupila jsem ho i s druhým dílem. Tahle kniha je opravdu úžasná, a přestože je to pokračování na první díl, na skoro všechny pasáže a postavy jsem si vzpomněla. Mimochodem tyhle knihy podporují i fakt, že když si kupujete sérii, tak musíte všechny knihy.
Nevinná navždy


Třetí díl a myslím, že i poslední z Rosemary Beach. Tahle kniha se mi opravdu líbila, ale jediné mínus je, že se hlavní hrdinka neumí naštvat (max. na 1 min.). Konec bych si představovala jiný. Taky mi vadilo, že ji bylo jedno, že její přítel a později manžel, nechce aby se jí někdo jen dotkl, aby s ní někdo mluvil atd. Myslím, že je zbytečné popisovat dvě knihy napsané stejným spisovatelem, které mají v jádru stejný příběh. Jen bych podotkla, že by ten čtvrtý díl nebyl až tak špatný. Ráda bych se dozvěděla, co bude s Grantem a Harlow a i kdyby to byla nová kniha/ série budu moc ráda.Stačí jen dotyk


Zajímavá kniha. Zaujala mě svým stylem psaní. Svým dějem. Opravdu. Je zvláštní, jak někdo dokáže tak úžasě popisovat situace. A věci. Léčby. Zvlášť někdo, kdo se tím neživí. Přišlo mi to tak realistické, i když se to může asi jen s těží stát. Šlo vlastně o to, že se jedné dívce v mládí našla alergii na lidi. A protože málem umřela, když ji jeden kluk políbil a pak stejně zjistila, že to byla jen sázka, zůstala devět let doma a vůbec nevycházela ven. Když její matka ovšem zemře a ona tak už nemá peníze, najde si práci v knihovně, kde potká Erika a jeho problematického syna. Takový každodenní den, co?
Život na trampolíně


Chaotická a nepřehledná. Takhke by se dala (aspoň ze začátku) popsat. Začíná to tak, že hlavní hrdinka se o svatební noci vyspí se ženichem své nejlepší kamarádky. Pak pod tíhou viny vzpomíná v koupelně, jak se seznamila se svou nejlepší kamarádkou a jak poznala ženicha. Je zvláštní, když tam vypráví minulost, ale vy víte, že ji ten kluk podvede s její nejlepší kamarádkou. Víte, jak skončí jejich vztah. Hlavní hrdinka, ale žije i "přítomností" , kde to říká svým kamarádkám, stará se o svou nemocnou matku... Ztrácela jsem se v ději. Nevěděla jsem, kdy je to minulost a kdy přítomnost. Nebylo to nijak oddělené. Navíc tu část, kde se hlavní hrdinka vyspí s manželem své nejlepší kamarádky o svatební noci, která je dopodrobna popsaná na začátku, najdete až skoro na konci. Takže vlastně víte konec. Hlavní hrdinka ve své přítomnosti spomíná na minulost. A najednou je z minulosti přítomnosti a vy jen čekáte, kdy se stane ten "úvod". Je to sice moooc hezký napsané, ale ten formát se mi nelíbí.Četli jste nějakou z těhle knih? A jaký na ně máte názor?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 thegreygirl thegreygirl | E-mail | Web | 7. července 2017 v 17:51 | Reagovat

Doposiaľ som o týchto knihách a autoroch ani nepočula... a najviac ma zaujala kniha Stačí len dotyk.

2 D D | Web | 7. července 2017 v 18:53 | Reagovat

Přiznávám se bez mučení, že tenhle styl recenzování rád nemám. A nejde ani tak o délku nebo krátkost textu jako spíš, že se z toho člověk stejně moc nedozví. Jinými slovy to nejsou recenze, ale takové záznamy do deníčku - přečetl jsem tohle, koupil jsem to tam a tam, je to fajn. Recenze by měly být psané pro lidi, kteří o té knize nic neví a měly by říct důvod proč si knihu přečíst nebo naopak nepřečíst.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama