,,Be happy for this moment. This moment is your life."

Spontálnost

21. srpna 2017 v 18:13 |  From My Life
Spontálnost. Rozhodně se jí neřídím. Někdo by mohl říc, že jsem člověk, který má pěkně nalinkovaný život. Škola. Kariéra. "Láska". Cestování. Rodina. Rodinný život. Důchod. Smrt? Může si někdo naplánovat smrt? Jistě, vždyť kolik lidí se po celém světě zabíjí. Sebe. Ostatní. (Ne)Plánovaně. Láska? Dá se naplánovat?


Nebudu Vám tady říkat smysl života, protože takové řeči mě štvou. Serou. Jen bych Vám ráda chtěla říct, že takové věci jsou na nic. Za pár let, dní nebo minut se Vám může stát něco nepředvídatelného. Něco, co zcela změní Váš linkovaný blok. Srazí Vás auto. Vyrazí Vás z práce. Nebo ji dostanete. Zamilujete. A Vy budete muset vzít gumu a vymazat to. Ty písmenka. Slova, které tvoří věty. Váš život.
Kdyby mi někdo řekl, že já jsem taky člověk, co si na linky píše svůj život, do nedávná bych kívla. (Jsem příliš velký srab na to, něco říct.) Ale dnes už ne. Myslím. Doufám. Možná, že vypadám jako člověk s blokem pod polštářem, ale jsem spantalní. Jen se ji bojím dát najevo. Ale ona tam někde je. Skrčená v tmavém koutů. Ale je. Žije. A čeká, až se bude moct ukázat.
Nejsem člověk, co by si půl roku do předu rezervoval dovolenou, psal seznam, co si na ní má vzít a balil se několik dní do předu. I s jídlem, hygienickými pomůcky a pyžamech (vlastní zkušenost). Kdyby mi teď někdo nabídl letenku na kterou bych měla, vzala bych mobil, sluchátka, knížku, peníze, mikynu a jela bych. Letěla. Bez ubytování. Zkušenosti s létáním. Uměním domluvit se v cizině. Kamkoli. No, kamkoli možná neee....ale chápete, ne? Dělat věci, které některým prijdou divné, nebezpečné a nepromyšlené. Spontalní.
Myslím, že by každý člověk měl byt aspoň trošičku spontalní. Jít ke kadeřnici a pak se rozhodnout obarvit si vlasy na modro. Jít kolem ****+ hvězdičkového hotelu a rozhodnout se, že se chcete podívat na ty příšerně kýčovité sošky osvětlené zelenou barvou zblízka, a ne přes skleněné dveře. Koupit si předražené šaty, které uvidíte ve výkladní skříni. Koupit si letenku do Říma, kde si chcete koupit pizzu, protože máte hlad. Jít na procházku a přelézt plot na soukromí pozemek. Rozhodnout se ve vteřině, že řekněte spolužákovi, který Vás neustále ponižuje ať už drží konečně hubu. Rozhodnout se napsat článek na svůj ztracený blog a tak se ho pokusit znovu zkřísit, protože potřebuje a zároveň nesnášíte lidi a tak se nemáte komu vypovídat.
Buďme spontální. Nezůstaňte těmi ulízanými lidmi s tužkou a blokem v ruce. Nikdo nemá rád ulízané lidi. Navíc bude Váš život zajímavější. A jedinečnější. A taky Vy se stanete jedineční. Pokud Vám tohle připadá, jako nesmysl a raději si zůstanete u psaní do bloku, tak si prosím kupte aspoň tužku s gumou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 22. srpna 2017 v 16:27 | Reagovat

Já obdivuju lidi, kteří mají všechno naplánované přesně na minuty. Tohle bych nezvládla. A ani bych to nedodržela. Vždycky mi totiž všechno trvá mnohem déle než předpokládám. Taky stojím za názorem, že nejlepší akce jsou ty neplánované. P.S.: Všimla jsem si, že mě máš uvedenou v oblíbených odkazech. Mnohokrát děkuji, je to pro mě čest :)

2 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 22. srpna 2017 v 19:35 | Reagovat

[1]: Mě přijdou spíš trochu nudni. Aspoň někteří. Ale dřív jsem tam taky patřila, takže...
Tvůj blog je úžasný, skvělý články, pozitivita, jen by jsi mohla vydávat články častěji.

3 Lucie Lucie | Web | 23. srpna 2017 v 8:10 | Reagovat

[2]: Děkuji moc. Taky bych ráda vydávala častěji, ale neboj, už se na tom pracuje. :-)

4 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 23. srpna 2017 v 8:17 | Reagovat

[3]: Tak to jsem ráda ❤

5 Andey Andey | Web | 23. srpna 2017 v 12:12 | Reagovat

Skvělý článek a souhlasím.
Já už jsem se dávno naučila, že mi plány nevycházejí. Něco naplánuju a někdo či něco mi udělá čáru přes rozpočet. Když se mě jednou kamarádka zeptala asi dva dny před plesem, jestli nechci jít, tak jsem si řekla, proč ne. Život by byl nudný, kdybychom nebyli spontánní.

6 Heaven Heaven | Web | 30. srpna 2017 v 18:55 | Reagovat

Píše se spontánní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama